antywirusy – najlepsze programy pod windowsa.

Wybraliśmy trzy najlepsze naszym zdaniem darmowe antywirusy przeznaczone dla użytkowników systemu Windows. Licencja pozwala w każdym z produktów antywirusowych na bezpłatne ściągnięcie oraz użytkowanie w celach niekomercyjnych, wyłącznie dla użytku domowego.

antywirusy - windows

 

1.avast! Home Edition - darmowe antywirusy

 

Należy mieć na uwadze, że program avast! Free Antivirus działa wyłącznie na komputerach z systemem Windows XP lub nowszym. Starsze systemy operacyjne Windows (Windows 95/98/ME/NT) nie są obsługiwane. Należy również mieć na uwadze, że oprogramowanie avast! nie będzie działać prawidłowo, jeśli na komputerze zainstalowane jest inne oprogramowanie antywirusowe.

Z ciekawostek program avast uchodzi za jeden z najpopularniejszych programów antywiursowych na świecie: 176 339 728 zarejestrowanych użytkowników, których przybywa każdego dnia.

Intelligent Scanner Zmniejszenie liczby niezbędnych skanowań plików nawet o 80% dzięki zastosowaniu białej listy bezpiecznych aplikacji. Pliki rozpoznane jako bezpieczne nie są poddawane ponownemu skanowaniu, chyba że zostaną zmienione.

avast! CommunityIQ W ramach technologii avast stosowana jest globalna sieć czujników, za pomocą których gromadzone są dane dotyczące rzeczywistych działań w Internecie, uzyskane (anonimowo) od grupy zgłaszających gotowość do współpracy użytkowników oprogramowania avast!. Informacje te są następnie używane do ochrony wszystkich użytkowników oprogramowania avast! dzięki najnowszym informacjom dotyczącym wirusów i zainfekowanych witryn internetowych. Dzięki zastosowaniu technologii avast! CommunityIQ w ciągu ostatnich 30 dni udało się wykryć 312 983 zainfekowanych witryn internetowych i ochronić przed ich odwiedzeniem 37 890 456 osób.

 

Pobierz oprogramowanie avast! w wersji 7 i zacznij korzystać z najczęściej instalowanego oprogramowania antywirusowego(chroni 170 368 681 aktywnych urządzeń)

Aby uruchomienie programu avast! Free Antivirus było możliwe, komputer musi spełniać następujące kryteria.

Obsługiwane systemy operacyjne

 • Windows 8 (dowolna wersja, 32-bitowa lub 64-bitowa)
 • Windows 7 (dowolna wersja, 32-bitowa lub 64-bitowa)
 • Windows Vista (dowolna wersja z wyjątkiem Starter Edition, 32-bitowa lub 64-bitowa)
 • Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 lub nowszym (dowolna wersja, 32-bitowa lub 64-bitowa)
 • Microsoft Windows 2000 Professional z dodatkiem Service Pack 4

Minimalne wymagania sprzętowe

 • Procesor Pentium 3
 • 128 MB pamięci RAM
 • 200 MB wolnego miejsca na dysku twardym

Należy mieć na uwadze, że program avast! Free Antivirus działa wyłącznie na komputerach z systemem Windows 2000 Professional z dodatkiem Service Pack 4 lub nowszym.

Zalecane jest usunięcie wszelkich innych programów antywirusowych przed zainstalowaniem oprogramowania avast!

antywirusy

 

2.AVG AntiVirus Free Edition - darmowe antywirusy

Program AVG Free zapewnia podstawową ochronę przed wirusami oraz oprogramowaniem szpiegującym dla systemu Windows. Co więcej, można go pobrać bezpłatnie.

 • Najczęściej pobierane oprogramowanie w serwisie Download.com firmy CNET
 • Ochrona przed wirusami i oprogramowaniem szpiegującym
 • Szybka, efektywna ochrona, która nie nadwyręża zasobów systemowych
 • Zgodny z systemami Windows 7, Windows Vista i Windows XP

Czeski producent może pochwalić się bardzo wysoką wykrywalnością szkodliwych programów niestety idzie to w parze z dość dużym użyciem zasobów komputera w trakcie skanowania dysków sięgającym często ponad 80% zasobów procesora.

Na uwagę zasługuję za to ciekawa funkcja a mianowicie LinkScanner, który zotał stworzony do ochrony przed niebezpiecznymi stronami www, zanim na takie serwisy wejdziemy. W czasie korzystania z popularnych wyszukiwarek internetowych również jesteśmy informowani o wynikach testu w czasie rzeczywistym w trakcie korzystania z przeglądarki.

 

darmowe antywirusy

 

3.Avira AntiVir Personal - darmowe antywirusy

 

Avira AntiVir Personal – Free Antivirus to darmowy program antywiursowy, niemieckiej firmy Avira GmbH skierowany do użytkowników domowych. Firma powstała w 1988r. w Tettang. Niestety nie ma polskiej wersji, ani spolszczenia. Program mimo, że jest darmowy posiada wbudowany skaner z analizą heurystyczną (AHeAD), technologia ta pozwala identyfikować nowe często nieznane zagrożenia w postaci wirusów,robaków itd.

 niewątpliwych plusów programu można zaliczyć bardzo często aktualizowaną i dużą bazę sygnatur wirusów, wpływa to w dużym stopniu na wysoką wykrywalność szkodliwego oprogramowania w systemie.

Kolejna bardzo istotna kwestia dla wielu użytkowników systemu Windows to stopień wykorzystania zasobów komputera, który w przypadku tego oprogramowania jest bardzo mały. Praktycznie cieżko stwierdzić na komputrze kilkuletnim spowolnienia jego pracy wywowałanym działaniem antywirusa, jest to bardzo duża zaleta Aviry.

Wady ? brak obsługi programu w języku polskim jednak, sama konfiguracja jak i menu jest bardzo przejrzyste i proste w użytkowaniu, dlatego nawet osoby z podstawową znajomością języka angielskiego lub niemieckiego powinny bez problemu poradzić sobie z obsługą Aviry.