wifi hasło

Jak włamać się na facebooka ?

Przeglądając popularność zapytań „Jak włamać się na facebooka , nk itp” można dojść do wniosku, że pewna część internautów jeżeli nie spróbowała to chociaż chciała by spróbować włamać się na konto najczęściej znajomego, dziewczyny czy żony. Dlaczego?  Dla uzyskania konkretnych odpowiedzi lub też, żeby poczuć się choć odrobinę jak haker. Takie działania mogą doprowadzić do przykrych konsekwencji, jest to łamanie  prawa.

Jak włamać się na facebooka – analiza problemu.

Jeżeli uważasz, że problem nie dotyczy Ciebie ponieważ masz dobre hasło chciałbym, abyś przeczytał ten artykuł do końca.

Wchodzę na stronę jednego z najpopularniejszych portali w Polsce założyłem dla testu konto e-mailowe. Podczas rejestracji zostałem poproszony o podanie numeru telefonu, o stworzenie tzw. pytania pomocniczego oraz umieszczenie podstawowych danych takich jak adres zamieszkania itp.

Nawet jeżeli dysponujecie dobrym hasłem, ryzyko zawsze istnieje. Jest wiele technik umożliwiających włamanie się na konto pocztowe:

-włamywacz może próbować odgadnąć hasło, poprzez wpisywanie przykładowych i popularnych haseł takich jak : 123456, admin1 (takiego hasła używali administratorzy Kancelarii Premiera RP) itd. Najłatwiej zabezpieczyć się stosując porady zawarte w naszym serwisie dotyczące tworzenia bezpiecznego hasła.

2. metoda druga niestety dosyć skuteczna, jednak czasochłonna.

Jak włamać się na facebooka – przykład drugi.

jak włamać się na facebooka

Włamywacz może skorzystać z tzw. „PYTAŃ POMOCNICZYCH” w tym portalu nazywanych „Pytanie-odpowiedź”.  Z założenia system ma pomóc nam użytkownikom zalogować się w momencie problemów z zapomnianym hasłem. Niestety używany jest również z powodzeniem przez „hakerów”.

jak włamać się na facebooka

Właśnie, zapytacie skąd „haker” ma wiedzieć jak nazywała się wasza pierwsza miłość ? hmm hakerzy powiedzmy sobie szczerze nie interesują się typowymi „kowalskimi” bo i po co ? Jak wspomniałem wcześniej problem dotyczy bardziej naszych znajomych, osób z sąsiedztwa niż grupy hakerów. Skoro to nasz znajomy, to ma pewne informację o nas, a nawet jeżeli takowych nie posiada zawsze może odnaleźć takie odpowiedzi na portalach społecznościowych. Wyobraźmy sobie sytuację, w której nie mamy więcej znajomych niż liczba dni w roku co jeszcze w świecie portali społecznościowych się zdarza.

Nasz początkujący włamywacz wykluczając jedną płeć szuka po prostu na chybił trafił nazwiska naszej pierwszej miłości. Licząc, że ktoś ma 360 znajomych,po wykluczeniu płci męskiej bądź żeńskiej pozostaje mu 180 możliwości , odejmując rodzinę, osoby z innego miasta itd itd na końcu zapewne zostanie mu około 100 kandydatów. Czy to dużo ? Mniej na pewno niż używając metody chybił trafił w odgadnięciu hasła. Cel  - Jak włamać się na facebooka ? – osiągnięty.

Dlaczego to opisuję ? Jeżeli macie konto na portalu społecznościowym i ustawiliście pytanie pomocnicze w stylu „jak ma na imię mój pies” a pierwsze z możliwych zdjęć w serwisie s. zawiera zdjęcie waszego pupila z podpisem „mój kochany reksio” . To po przeczytaniu tego artykułu jesteście w tej szczęśliwej grupie,która już wie o zagrożeniu i może coś z tym zrobić zanim ktoś przejmie Twoja prywatną korespondencję.

Tak naprawdę zhakowane konto e-mail to furtka, która daje możliwość przejęcia kontroli nad komunikatorem, portalem społecznościowym, dyskiem wirtualnym itd itd. Wystarczy na którymś z takich serwisów zresetować hasło znając login , a nowe hasła same spłyną na zhakowane konto pocztowe.

Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko. Dlatego warto sprawdzić jak ustawione jest nasze konto e-mail. Po pierwsze należy usunąć tzw. pytania pomocnicze, zastąpić je resetowaniem hasła, które przychodzi na nasz telefon komórkowy za pomocą sms-a. Wydaję mi się to najbardziej bezpieczną metodą dla zwykłego internauty. Jeżeli nasz dostawca poczty nie ma możliwości wyłączenia pytania pomocniczego warto zmienić go tak, aby odpowiedź  nie znalazła się na stronie profilowej portalu społecznościowego.  Można też odpowiedź na pytanie pomocnicze przerobić na zasadach tworzenia bezpiecznego hasła to znaczy „duże i małe litery, dodatkowe liczy oraz znaki w różnej kolejności”. Przykład, nazwisko mojej pierwszej miłości : Kowalska po przeróbce .2K0W@lSk@. dokładny kurs znajduję się TUTAJ

Warto sprawdzić dla testu czy nasz portal pocztowy w czasie  skorzystania z opcji przypomnienia hasła wysyła zresetowane hasło to znaczy zupełnie inne nowe, czy też przesyła nam stare hasło na pocztę e-mail. Jeżeli generuje nowe to dobrze, przy próbie włamania zorientujemy się, że ktoś uzyskał dostęp do naszego konta ponieważ my sami nie będziemy mogli się do niego zalogować. Gorzej jeżeli włamywacz otrzyma stare hasło w niezmienionej formie, przez taki brak wyobraźni administratorów nasz „haker” może praktycznie niezauważony śledzić naszą pocztę.

Wskazówki podane przez nasz serwis nie mają w zamyślę pomóc osobom szukającym odpowiedzi na pytanie jak włamać się na facebooka itp. Mają za zadanie uświadomić internautą jak wielkie zagrożenia dla ich danych ma udostępnianie zbyt dużej liczby informacji na portalach społecznościowych. Na Facebooku mamy możliwość wyboru poziomu prywatności najlepiej gdyby ten poziom był ustawiony na najwyższy z możliwych. Starajmy się też nie podawać w takich miejscach zbyt dużo informacji o sobie, naszych zainteresowaniach itp, każda taka wzmianka może stanowić dla włamywacza istotny element układanki przybliżający go do zalogowani się na naszą pocztę.