Hakerzy zaczęli masowe ataki cybernetyczne na banki oraz ich klientów będące tak naprawdę zasłoną dymną ukrywającą nielegalne tranzakcje na kontach ofiar. 6 stycznia FBI ostrzegało oficjalnie przed trojanem bankowym o nazwie gameover.Jest to nowy wariant  znanego już Zeus-a. Zeus jest trojanem używanym przez hakerów od paru lat jednak co pewien czas powstają jego nowe warianty i właśnie z takim mamy obecnie do czynienia.
Gameover ma również udział w tzw. atakach Distributed-Denial-of-Service, które są w stanie czasowo wyłączyć strony internetowe banku i tym samym odwrócić uwagę od nieuczciwych transakcji.

Podobnie jak inny wariant Zeus-a, Trojan / BredoZp-GY, gameover wykorzystuje również wiadmości e-mail spam. Linki zawarte w treści wiadomości stanowią najlepszą drogę do zainfekowania domowego komputera.

Eksperci ostrzegają, że wszelkie interakcje z fałszywego łącza Nacha (odpowiednik polskich płatności online) mogą być przyczyną zainfekowania komputera Trojanem, który będzie próbował ukraść informację bankowe.

źródło.thehackernews.com

Należy pamiętać, aby nigdy nie reagować na wiadomości email, w których nadawca prosi o kliknięcie w link podany w treści nawet jeżeli email wygląda łudząco podobnie do strony naszego banku. Jeżeli mamy wątpliwości zawsze można zadzwonić do odziału banku i rozwiać wszelkiego typu wątpliwości.

Banki nigdy nie proszą o potwierdzenie danych klienta poprzez wiadomości email.

Proszę wpisywać zawsze ręcznie adres, nie korzystajmy z gotowych linków znajdujących się na innych stronach, zwracając uwagę na najmniejsze różnice bądź anomalia w strukturze adresu:

www.adresbanku.pl – przykładowy adres banku

www.adresbanku.pl-promocja.com – adres fałszywy mogący wprowadzić klienta w błąd.

Logując się na stronę banku proszę sprawdzić, czy połączenie jest szyfrowane przykład:

https://www.adresbanku.pl/logowanie – połączenie szyfrowane po http występuje „s

http://www.adesbanku.pl/logowanie – połączenie nieszyfrowane

Zapraszamy do działu wirusy komputerowe.