Darmowe programy – android antywirus

android antywirus Jakie zagrożenia czyhają na nasze smartfony? Jest przynajmniej kilka aspektów ryzyka m.in.: przejęcia SMS-ów, dołączenie urządzenia do globalnego botnetu, ale głównie należy obawiać się phishingu, spywaru czy niezwykle dotkliwych połączeń z płatnymi numerami. Dlatego dobry antywirus dla android-a jest podstawą.

Szacuje się, że obecnie w sieci krąży około 12 tysięcy szkodliwych programów typu malware ukierunkowanych na Androida. Można przyjąć, że zdrowy rozsądek już nie wystarczy, żeby ochronić telefon oraz dane w nim zawarte i nie ma tu znaczenia jaka jest to wersja oprogramowania np. Android 2.3 czy Android 2.1. Dobry program antywirusowy w smartfonie przestaję być tematem sci-fi tylko koniecznym narzędziem. Oczywiście należy pamiętać o przestrzeganiu prostych zasad takich jak:  sprawdzanie uprawnień zainstalowanych aplikacji. Dla przykładu gry na Androida nie mogą mieć dostępu do naszych prywatnych wiadomości. Kolejnym dobrym pomysłem jest instalacja softwaru jedynie z zaufanych źródeł takich jak android market, chociaż jak uczy nas wiele niedawnych wydarzeń nawet oficjalne sklepy takie jak google android nie ustrzegły się problemów z wirusami.

Ocena programu antywirusowego dla Androida.

Nie bez znaczenia są również komentarze użytkowników, które stanowią realną ocenę programów Androida.

Wybraliśmy najlepsze naszym zdaniem zabezpieczające programy dla Androida. Zachęcamy do przesyłania nam ocen oraz komentarzy używanych przez Was mobilnych programów antywirusowych.

android antywirus

Ściągnij ze strony producenta aktualną wersję.

Zoner AntiVirus – android antywirus może pochwalić się wykrywalnością wirusów na poziomie przekraczającym 80%.

android antywirus

Ściągnij ze strony producenta aktualną wersję.

Te same zagrożenia, które są problemem dla komputerów PC – wirusy, złośliwy kod i kradzież danych osobowych – mogą szkodzić również urządzeniom mobilnym.

AVG Mobilation™ android antywirus zwalcza wirusy i szkodliwy kod, a także chroni przed zagubieniem lub kradzieżą urządzenia, dzięki możliwości namierzenia i zdalnego kontrolowania smartfona.

Jest prosty w użyciu i współpracuje ze wszystkimi wersjami systemu począwszy od Android 2.1.

Znaczenie programu antywirusowego w telefonie Android.

Można zadać sobie pytanie, czy warto ściągać i „zaśmiecać” sobie Androida programami antywirusowymi. Prawda jak zwykle leży po środku. O ile rok temu zagrożenia dla systemu Android były raczej pojedynczymi wypadkami przy pracy programistów, o tyle dzisiaj popularność tego systemu stała się zarazem jego sukcesem oraz przekleństwem koncentrując uwagę hakerów i twórców wirusów właśnie na produkcie firmy Google. Liczba użytkowników Androida lawinowo rośnie tak jak liczba szkodliwych programów malware.
Poniżej losowe przykłady z przed paru tygodni o których pisaliśmy w naszym serwisie.   

android antywirus

Złośliwe oprogramowanie – Malware mogło zagrozić ponad 5 milionom urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android. Oprogramowanie było dostępne w oficjalnym sklepie Android Market. Jak tłumaczy firma Symantec trojan został zidentyfikowany w 13 różnych aplikacjach platformy Marketplace.

android antywirus

Niezwykle popularna gra Bad Piggies, stworzona z uniwersum Angry Birds wypuszczona zaledwie kilka dni temu – 27 września. Już sporo namieszała w sieci swoją popularnością ustanawiając rekord sprzedaży w Google Market w zaledwie 3 godziny po jej wydaniu online. Nie przeszło to uwadze oszustów, którzy postanowili wykorzystać popularność tytułu i stworzyli swoją wersję programu Androida.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Myślę, że w przypadku korzystania ze smartfonu dobrze jest zaopatrzyć się nawet w bezpłatny program antywirusowy na Androida. Szczególnie jeżeli korzystacie z bankowości mobilnej. Nie warto pozostawić tak rozbudowanego systemu bez nadzoru tym bardziej, że telefony te powoli stają się furtką do e-kont bankowych. Dlaczego więc dawać hakerom otwarty dostęp do naszych zdjęć, e-maili, smsów, czy w najgorszym wypadku pieniędzy ? Pomysły włamywaczy nie znają granic i często zaskakują nawet samych ekspertów zajmujących się tymi kwestiami na co dzień tak jak w wypadku gry Bad Piggies.

darmowe programy antywirusowe Zapraszam do podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z tematem „Programy Androida – Oprogramowanie Antywirusowe w Twoim smartfonie”.