antywirus mac os – darmowe propozycje

antywirus mac os

Bezpłatny antywirus mac os – wybraliśmy 3 najlepsze naszym zdaniem darmowe programy antywirusowe przeznaczone dla użytkowników systemu firmy Apple. Licencja pozwala w każdym z produktów na bezpłatne ściągnięcie oraz użytkowanie programów w celach niekomercyjnych, wyłącznie dla użytku domowego.

antywirus mac os

Ściągnij ze strony producenta aktualną wersję. - antywirus mac os x

antywirus mac os

Ściągnij ze stony producenta aktualną wersję

antywirus mac os

Ściągnij ze stony producenta aktualną wersję

Warto ściągnąć oprogramowanie antywirusowe nawet jeżeli jesteśmy przekonani o tym, że posiadając system tak dobrze zaprojektowany jak Mac OS x jesteśmy bezpieczni. Nigdy nie możemy być bowiem pewni, czy w wyniku nowo odkrytej luki nasz komputer nie stanie się ofiarą hakerów. Twórcy wirusów komputerowych faktycznie tworzą malware na systemy najpopularniejsze czyli: Windows oraz mobilny Android. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że szkodliwe oprogramowanie atakujące konkretną lukę np. na platformie Java będzie tak samo niebezpieczne dla każdego internauty, który ma włączoną obsługę tego apletu bez znaczenia, czy pracuje on aktualnie na Windowsie, Mac-u, czy Linuksie.

Wielu użytkowników tego systemu wierzy ślepo w niezawodność produktów Apple, jednak na podstawie artykułów zawartych w naszym serwisie można z całą pewnością stwierdzić, że o ile sam system może nas nie zawieść o tyle mnogość programów zainstalowanych na każdym komputerze to potencjalne furtki, które mogą zostać otwarte przez zdolnych programistów szukających nowych dziur w aplikacjach.

Wspomniana platforma Java stała się na początku lutego 2013 roku przyczyną sporych problemów programistów firmy Apple. Przez odkrytą nową dziurę hakerom udało się zainfekować wiele służbowych maszyn ludzi pracujących na co dzień w branży secure IT. Skoro nawet zawodowi programiści ulegli atakom typu zero-day wykorzystującym nowo odkryte zagrożenia w systemach/aplikacjach dlaczego problem ten nie miałby dotyczyć zwykłych internautów. Warto ściągnąć oprogramowanie ochronne, ponieważ nawet jeżeli nie ochroni naszych danych to przynajmniej ograniczy szanse wystąpienia takiego przypadku.

[srp widget_title="Internauci czytali również:" thumbnail_width="100" thumbnail_height="100" post_limit="10" post_content_length="300" post_offset="20" nofollow_links="yes" post_random="yes" post_noimage_skip="yes" post_date="no" post_author_url="no" post_category_link="no" date_format=""]