aktywacja windows 8Microsoft wyłączył możliwość aktywowania nielegalnych kopii Windows-a 8 przy użyciu klucza z Media Center. Gigant z Redmond udostępnia to oprogramowanie za darmo, więc możliwe było użycie jego klucza i fałszywego Key Management Servera do nieautoryzowanego aktywowania najnowszego systemu z Redmond. Microsoft właśnie zamknął lukę, która na to pozwalała.

Obecnie przy próbie aktywacji z użycie wspomnianych narzędzi, użytkownik zobaczy wiadomość o błędzie nr 0xC004C4A4. Oznacza on, że doszło do próby uruchomienia Media Center na kopii nielegalnego systemu Windows 8.

Poważne dziury w RealPlayerze

W popularnym RealPlayerze odkryto dwie wysoce krytyczne dziury umożliwiające przejęcie kontroli nad systemem ofiary. Błąd podczas przetwarzania plików RealAudio może prowadzić do nieprawidłowego ustawienia wskaźnika. Z kolei w czasie przetwarzania plików RealMedia może dość do błędu przepełnienia bufora. Udany atak pozwala na wykonanie dowolnego kodu.
Dziury znaleziono w wersjach 15.0.6.14 i wcześniejszych. Użytkownicy powinni zaktualizować oprogramowanie do wersji 16.0.0.282.

Luka w Axway Secure Transport

W Axway Secure Transport 4.x oraz 5.x odkryto błąd pozwalający na kradzież i manipulowanie danymi. Niesprecyzowane dane wejściowe nie są odpowiednio weryfikowane przed ich użyciem do uzyskania dostępu do plików. Napastnik może wykorzystać technikę directory traversal do odczytania, wykasowania lub wgrania dowolnych plików. Lukę znaleziono w wersji 5.1 SP2 i wcześniejszych.

źródło.ArcaBit.pl