Nationwide Insurance Temat powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych w USA od samego początku budzi ogromne kontrowersję i tworzy pole do dyskusji dla polityków. Idealnym dopełnieniem tematu stała się wpadka amerykańskiego ubezpieczyciela Nationwide Insurance. Hakerom udało się uzyskać dostęp do danych firmy, w których znajdowało się blisko milion klientów.Do samego włamania doszło 3 października jednak dopiero teraz opinia publiczna dowiedziała się o zaistniałym fakcie. Organy ścigania w całych stanach w tym FBI zostały postawione na nogi. Problem jest poważny ponieważ włamywacze są w posiadaniu również numerów kart ubezpieczeniowych, na które powołuje się każdy pacjent w momencie podjęcia jakiegokolwiek leczenia, czy wizyty u lekarza.

Ofiarami hakerów są osoby ze wszystkich stanów, jedyna pozytywna wiadomość jest taka, że firma ubezpieczeniowa potwierdziła, że wśród skradzionych danych nie było numerów kart kredytowych klientów.

Nationwide Insurance nie zdradza szczegółów włamania, informuje natomiast, że wszyscy klienci których dotyczy problem zostali już poinformowani o włamaniu do serwerów firmy.

Skradzione dane nie dotyczą tylko klientów firmy, wśród tych informacji znalazły się także adresy kontaktowe potencjalnych klientów ubezpieczyciela, którzy kontaktowali się w celu poznania oferty Nationwide Insurance.

źródło.THN