twitter hakerzy

Włamywacze okradli Twittera.

Hakerzy nie oszczędzają dużych i popularnych serwisów społecznościowych, tym razem cyberprzestępcy przetestowali system zabezpieczeń Twittera. Bob Lord, Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji portalu potwierdził fakt włamania do systemu.

Łupem hakerów padło około 250 tysięcy kont użytkowników. Cyberprzestępcy zdobyli adresy e-mail, tokeny sesji oraz zaszyfrowane hasła do kont.

Jak powiedział Lord, specjaliści wykryli nietypową aktywność, co doprowadziło do odkrycia nieautoryzowanego dostęptu do danych użytkowników Twittera. Dzięki szybkiej reakcji pracowników udało się przerwać poczynania hakerów. Zresetowano, także hasła co do których istniało uzasadnione podejrzenie, że mogły paść ofiarom włamywaczy.

[yframe url='http://www.youtube.com/watch?v=3Xh4VWwACWg']

Twitter w oficjalnym komunikacie zaapelował do swoich użytkowników, aby Ci wyłączyli obsługę Java w swoich przeglądarkach. Podobne rekomendacje, po odkryciu licznych zagrożeń wydały Apple, Mozilla i amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Według ekspertów zajmujących się problemem, ten konketny atak nie został przeprowadzony przez amatorów. Stopień zaawansowanej metody ataku wskazuje na profesjonalnego hakera lub grupę włamywaczy, korzystających z nowo odkrytych bardzo złożonych błędów w Javie.

źródło.Arcabit.pl