Twitter bardzo szybko zareagował ostrzegając swoich użytkowników o nowym zagrożeniu. Jeżeli otrzymasz bezpośrednią wiadomość (DM) na swoim koncie, o następującej treści: „My profile was viewed..times..today” – „Mój profil był odwiedzony dzisiaj .. razy.” wraz z linkiem zewnętrznym – prosimy nie klikać.

Jeżeli to zrobisz, konto może zostać przechwycone i przekształcone w spam skrzynkę, która wysyła podobną wiadomość do wszystkich osób śledzących twoje wpisy.

Oficjalny komunikat firmy Twitter ostrzega przed zagrożeniem typu: Scam mającym na celu kradzież konta. Jak przyznają eksperci, nie można uniknąć podobnych ataków ze strony włamywaczy, ponieważ zmieniają się techniki – cel pozostaje natomiast taki sam, kradzież danych internauty. Warto zatem pamiętać o ograniczonym zaufaniu do takich i podobnych wiadomości, pochodzących nawet od sprawdzonych kontaktów, może się bowiem okazać, że osoba, do której mamy zaufanie padła ofiarą cyberprzestępców i nieświadomie z jej konta wyszła próba phishingu.

źródło.THN