samsung-problem-smart-tvCałkiem niedawno w internecie przetoczyła się dyskusja dotycząca bezpieczeństwa wysoce zaawansowanych technologicznie telewizorów oraz ich wpływu na aktywność programistów oprogramowania malware. Dzisiaj śmiało można powiedzieć, że temat jest na czasie. ReVuln Lt., mała firma z branży security IT założona przez Donata Ferrante oraz Luigi Auriemma, opublikowała film w internecie, na którym można zobaczyć atak na oprogramowanie popularnego telewizora z serii smart TV firmy Samsung.

Samsung Smart TV zawiera usterkę, która pozwala atakującemu na dostęp do danych przechowywanych w module magazynującym telewizora. Na załączonym filmie prezentacyjnym widać, że możliwe jest przy wykorzystaniu luki 0-day pobranie poufnych informacji, uprawnień administratora, oraz monitorowanie i ostatecznie zdalne kontrolowanie całego urządzenia.

[yframe url='http://www.youtube.com/watch?v=mBeGfhDloyQ']

Odkrywca nowej luki – Luigi Auriemma powiedział: „Testowaliśmy różne telewizory Samsung z najnowszej generacji z zainstalowaną aktualną wersją firmware’a. Niestety, nie ujawnimy zbyt wielu danych, ale możemy powiedzieć, że niemal wszystkie osoby posiadające TV w domu, czy w pracy z konkretnej serii smart tv mają sprzęt podatny na atak”.

źródło.THN