facebook spamFirma Kaspersky Lab poinformowała o dużej kampanii spamowej, która dotyczy polskich użytkowników najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie – Facebooka. Jak w większości tego typu inicjatyw oszuści próbują wymusić na internaucie poprzez wysłaną wiadomość wejście na zewnętrzną stronę www, która zawiera szkodliwy kod.
Treść wiadomości o temacie „Włamanie na Twoje konto Facebook” docierającej do użytkowników internetu ze sfałszowanego adresu noreply@facebook.com (w rzeczywistości wiadomości wysyłane są z innych adresów, które nie znajdują się w domenie @facebook.com) wygląda następująco (zachowano pisownię oryginalną; odsyłacz do strony WWW został celowo zamazany):

„Drogi Użytkowniku! Ktoś próbował przejąć Twoje konto w serwisie Facebook. Aby temu zapobiec wygenerowaliśmy nowe hasło do Twojego konta. Udaj się pod Adres http://www.!!!zamazany_link!!!.tk/ Aby w pełni bezpiecznie odzyskać swoje konto Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie. Z Poważaniem Facebook Group”

oszuści na facebooku
Link znajdujący się w otrzymanej wiadomości prowadzi do strony, na której może dojść do infekcji komputera koniem trojańskim. Należy zdawać sobie sprawę, że oszuści mogą zmienić w miarę potrzeb treść otrzymanej informacji, wykorzystać wizerunek innej firmy wszystko po to, aby zachęcić internautę metodami socjotechniki do wejścia na podstawioną stronę www.

Strony: 1 2