android marketplaceJuż od roku można korzystać ze specjalnej aplikacji do telefonów komórkowych z systemem operacyjnym android, dzięki której każdy posiadacz telefonu może bezpośrednio otrzymywać informacje od Mazowieckiej Policji. Teraz aplikację można także bezpłatnie pobrać z oficjalnej platformy firmy Google.Ciągle pojawiają się nowe sposoby docierania z informacjami. Tego wymaga szybo rozwijający się cyfrowy świat. Coraz więcej osób ma przy sobie telefon komórkowy czy tablet chcąc na bieżąco być z informacjami.

Do przekazywania informacji nie wystarczy już nawet sms. Wiele osób jest stale on-line, mając włączone smartfony.

W ubiegłym roku staraniem Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu studenci Politechniki Radomskiej opracowali specjalną aplikację na telefony komórkowe z systemem operacyjnym android. Na całym świecie smartfonów z tym systemem używa już kilkaset milionów osób. Dotychczas aplikację można było pobrać ze strony internetowej KWP zs. w Radomiu.

Od kilku dni aplikację można bezpłatnie pobrać z Google Play, czyli oficjalnego marketu komputerowego giganta. Wystarczy wejść na stronę internetową i zainstalować na swoim telefonie komórkowym bezpłatny widżet. Od tego momentu każda osoba, bez potrzeby żmudnego szukania w internecie, szybko i łatwo otrzyma informacje przygotowywane przez Zespół Prasowy KWP, w tym aktualności, porady prewencyjne, fotoprzestrogi oraz aktualną bazę numerów telefonów.

W nowej wersji aplikacji pojawiło się wiele udogodnień jak możliwość bezpośredniego wysłania e-maila do oficerów prasowych policji z Mazowsza, dostosowano aplikację do najnowszego systemu w wersji 4.1, a także do bezproblemowego działania na tabletach.

Mazowiecka komenda jest prekursorem w docieraniu z informacjami na różne sposoby. Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu można znaleźć na Facebook-u, Google Plus, YouTube, Twitterze, Blipie, Skype oraz serwisie About.Me. Za pośrednictwem naszych stron internetowych www.kwp.radom.pl oraz http://bip.mazowiecka.policja.gov.pl można znaleźć najnowsze informacje, wakacyjne porady, informacje o przetargach i miejscach pracy w Garnizonie Mazowieckiem, a także ciekawe filmy i zdjęcia.

źródło.policja.pl