apple łata ios

Poważny błąd w iPhonie 5.

Jak poinformował serwis THN możliwe jest odblokowanie ekranu iPhona 5 zawierającego iOS 6.1 nawet jeżeli ustawione jest hasło, uniemożliwiające wejście do  menu aktywności smartfona dla osób, które takiego hasła nie znają.

Blokada ekranu iPhona iOS 6.1

 Według zapewnień autora filmu pokazany sposób działa w najnowszej wersji softwaru, ale także w wersjach: 6.1/ 6.0.2 oraz 6.0.1

[yframe url='http://www.youtube.com/watch?&v=MDkLpj3MM-c']

Wada jest stosunkowo łatwa do wykorzystania w praktyce. Dzięki ominięciu kodu bezpieczeństwa możliwy jest dostęp do ksiązki adresowej, aplikacji, zdjęć oraz samej funkcji telefonu.

Firma Apple obiecała naprawić dziurę w niedalekiej przyszłości podczas wypuszczania nowej aktualizacji oprogramowania więc można się spodziewać, że luka zostanie wkrótce załatana.

Dziwi natomiast fakt, że programiści nie sprawdzili wypuszczając nowy iOS tego typu zagrożenia mając już doświadczenie z bardzo podobnym przypadkiem sprzed ponad roku. Wtedy w internecie również można było znaleść dużo podonych filmów zawierających konkretne instrukcje obejścia blokady w poprzednim telefonie apple.

źródło.THN