nudyści

nudyści, czyli problem prywatnych zdjęć w mobilnych urządzeniach.

Nudyści w urządzeniach mobilnych – Firma AVG ostrzega przed tym problemem w swoim najnowszym raporcie.Wynika z niego, że jedna czwarta posiadaczy zaawansowanych telefonów komórkowych, bądź tabletów przechowuje na nich zdjęcia, a także filmy natury bardzo intymnej.

Najbardziej dziwi jednak fakt, że ponad 70 procent nie zadaję sobie sprawy z ryzyka usunięcia bądź przejęcia zdalnie takich kompromitujących materiałów.

Analiza firmy AVG – najnowszy raport.

Jak się okazuje, nudyści to nie jedyny ciekawy aspekt najnowszego raportu firmy AVG. Kolejne dane pokazują jasno duży rozdźwięk w świadomości dotyczącej bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. W badanej grupie pięciu tysięcy ankietowanych z takich krajów jak WIelka Brytadnia, Francja, Niemcy, Brazylia oraz Stany Zjednoczone stwierdzono, że prawie jedna trzecia używa swoich smartfonów oraz tabletów w bankowości elektronicznej i e-zakupach.

I właśnie w tym miejscu, następuje największa niespodzianka ponieważ na pytanie skąd taka niechęć do używania nowych dróg dostępu do chociażby kanałów bankowości elektronicznej, większość uczestników badania stwierdza, że kieruje nimi obawa przez wszelakimi zagrożeniami bezpieczeństwa w sieci. Największym zagrożeniem jest dla nich przechwycenie prywatnych danych przez hakerów. Większość wykorzystuje komputer do przeprowadzania transakcji finansowych, uważając tą formę za zdecydowanie bezpieczniejszą. Jedynie 36% badanych stwierdziło, że korzystanie z urządzeń mobilnych jest bezpieczniejszą procedurą.

Jak zauważa Paweł Michalski, z Zespołu Technicznego AVG, jest jeszcze dużo do zrobienia w kwestii uświadomienia użytkowników urządzeń mobilnych. W wielu z opisanych tutaj przypadków zostały zachwiane proporcje pomiędzy realnym, a wyimaginowanym zagrożeniem.

Do przykładów takiego zachowania należy m.in. to, że internauci mają ograniczone zaufanie do sprawdzonych rozwiązań w tym bankowych, a nie widzą kompletnie problemu w przechowywaniu intymnych zdjęć oraz filmów w pamięci swoich telefonów, stąd pojęcie – nudyści w smartfonie.

Praktycznie co dziennie media obiegają informację o zarejestrowanym wypadku, czy śmiesznej sytuacji z udziałem przypadkowych osób nagranych urządzeniami mobilnymi. Wystarczy sobie wyobrazić co może się stać po publikacji bardzo prywatnych zdjęć w sieci. Materiały te natychmiast zaczynają żyć swoim własnym życiem, zamieniając najczęściej życie głównego bohatera takich publikacji w koszmar.

Warto mieć to na uwadze przechowując tego typu pliki bez żadnego zabezpieczenia w swoim urządzeniu.

źródło. AVG POLSKA