microsoft update

Spora liczba luk w IE

Firma Microsoft zdążyła nas już przyzwyczaić do regularnych biuletynów, dotyczących luk w samym systemie jak i dodatkach takich jak IE. Tym razem jednak gigant informatyczny łata na całej linii swoich produktów wypuszczając aż 12 biuletynów, które załatają 57 luk. 

 

Wielki Update Microsoft-u

Według poradnika Microsoftu, wypuszczonych zostanie 12 biuletynów zabezpieczeń w tym dwa aż dwa dla samej przeglądarki Internet Explorer (IE), które naprawiają niemal rekordowe 57 luk w IE, Windows Office oraz innych programach.

Część aktualizacji będzie łatała luki bezpieczeństwa dla każdej wersji programu Internet Explorer, wspieranej jeszcze przez Microsoft . Postawiono na ochronę przed atakami typu drive-by.

Automatyczna aktualizacja w systemie Windows

Spośród 12 aktualizacji, pięć uważa się za „krytyczne”, a pozostałe są oznaczone jako „ważne”. Jak zawsze, krytyczne łatki będą automatycznie instalowane na wszystkich komputerach z włączoną opcją „automatycznego update-u” .

Aby, sprawdzić jak wyglądają ustawienia w Twoim komputerze :

[START -> PANEL STEROWANIA -> SYSTEM I ZABEZPIECZENIA -> WINDOWS UPDATE (zalecana jest opcja automatycznych aktualizacji) ]

Dwie z pięciu krytycznych aktualizacji dotyczy luk w ​​systemie Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 (SP3) i systemu Windows Vista. Wśród ważnych aktualizacjach, aż pięć wpływa na poprawę bezpieczeństwa systemu Windows 7 oraz najnowszego produktu firmy Microsoft czyli, Windows 8.

Gigant z Redmond nie zdradza z wiadomych względów szczegółów związanych z dokładnymi opisami luk wstrzymując się do momentu publikacji łatek.

źródło.THN