kradzież kart kredytowych

Visa vs.hakerzy

Okazuje się, że dla hakerów nie ma rzeczy niemożliwych – szczególnie jeżeli stawka idzie o bardzo duże pieniądze.  Jeżeli ograniczeniem na skradzionych numerach kart kredytowych jest limit to dlaczego go nie podnieść ?

Właśnie z takiego założenia wyszli cyberprzestępcy decydując się na ten zuchwały atak zgarniając przy tym okrągłą pulę 11 mln dolarów.

Atak hakerów – karty kredytowe Visa

Brzmi poważnie ? to nie wszystko według ekspertów zajmujących się tym incydentem sprawa ma charakter rozwojowy i może ostatecznie okazać się, że podobne przypadki z ostatnich miesięcy to sprawka tej samej grupy działającej jak się wydaję na całym świecie. Na chwilę obecną nie wiadomo, który wystawca padł ofiarą hakerów.

Pewne jest natomiast to, że włamywaczom udało się przełamać zabezpieczenia jego systemu autoryzacji co w przypadku dużych firm i instytucji finansowych jest bardzo rzadkie. Jednak dzięki temu sprytni oszuści byli w stanie za pomocą prepaidowych kart kredytowych, wytransferować w bardzo krótkim czasie duże sumy pieniędzy.

Działania hakerów – wielka akcja na całym świecie.

O skali problemu niech świadczy fakt, że w ciągu kilku godzin od złamania zabezpieczeń i zmiany limitów , dokonali wypłat w około 1000 różnych bankomatów rozsianych po całym świecie. Visa wydawca kart kredytowych ostrzega swoich klientów o zagrożeniu przyznając jednocześnie, że do ataku faktycznie doszło m.in. na przełomie nowego roku.

źródło.H Online