macbook-air-running-mac-os-x-lion_0

Atak hakerów na znaną firmę.

Ostatnie miesiące to ciągłe pasmo odkrywania nowych bardzo niebezpiecznych dziur związanych z Java. Wiele dużych i liczących się na świecie firm informatycznych w tym tacy giganci jak Facebook, w ciągu ostatnich kilku dni miało spore problemy z tą platformą. 


Programiści pracujący dla tych nich stali się ofiarami hakerów, którzy wykorzystywali ich narzędzia pracy w tym wirtualną maszynę java do zainfekowania komputerów firmowych. Tym razem przyszedł czas na firmę Apple.

Wpadka firmy Apple.

Po wpadkach Facebooka oraz Twittera identyczny sposób infekcji stwierdzono na komputerach programistów pracujących pod znakiem systemu Mac OS X. Według twórców jabłuszka kod malware był dedykowany konkretnie pod ich platformę atakując przy okazji inne firmy korzystające z rozwiązań Apple. Koncern prowadzi własne śledztwo w tej sprawie, zostały także poinformowane organy ścigania.

Kolejny raz hakerzy zagrali na nerwach programistom, wykorzystując zaawansowane metody ataku dając wyraźny sygnał, że grupa z którą mają do czynienia to bardzo dobrej klasy specjaliści wykorzystujący rzadkie i złożone błędy.

źródło.Arcabit.pl