iPhone 5 jest podatny na ten sam typ ataku, który z powodzeniem został użyty podczas łamania softwaru iPhona 4S w konkursie dla hakerów Pwn2Own – mobile, który odbył się w minionym tygodniu w Amsterdamie.Jak poinformował serwis THN.com Joost Pol i Dan Keuper wygrali wspomniany już konkurs w stolicy Holandii, kompromitując całkowicie poprawioną wersję oprogramowania dla iPhona 4S.

Wygranemu zespołowi udało się przy wykorzystaniu exploita wykraść listę kontaktów, historię z przeglądarki Safari, a także zdjęcia oraz filmy z telefonu.

Osławione zabezpieczenia iPhona (4S) zostały w sposób epicki jak nazwali to organizatorzy imprezy złamane przez hakerów, którzy wykorzystali silnik WebKit – używany przez przeglądarkę Safari – domyślny program używany do przeglądania stron www w urządzeniach firmy Apple. Ten sam błąd jak się okazuję możliwy jest do wykorzystania również w najnowszym telefonie w iPhonie 5, a także w IPodach Touch.

„Specjalnie wybraliśmy ten projekt, ponieważ może być wykorzystany w iOS 6, co oznacza że nowy telefon koncernu będzie podatny na atak. Duet wygrał 30 tysięcy dolarów.”

Hakerzy, którzy wygrali konkurs przyznali, że dobry włamywacz może złamać każdy taki telefon z najnowszym iOS 6 – jednak nie jest to łatwe i może zająć nawet przy użyciu ich exploita 24h.

źródło.thehackernews.com