Hakerzy wyczekują na zamknięcie MSN Messengera.Hakerzy w gotowości do ataku.

Hakerzy wyczekują na zamknięcie MSN Messengera. Do takich wniosków doszli eksperci z Kaspersky Lab informując o aktywności przestępców w sieci związanej z ogłoszonymi przez Microsoft planami zamknięcia komunikatora MSN i zastąpieniem go najpopularniejszym w tej chwili programem do internetowych rozmów -aplikacją Skype’a.

Zauważono duże zainteresowanie hakerów, którzy na potęgę rejestrują domeny oraz korzystają z boksów reklamowych wyszukiwarek dla jak najlepszego wypozycjonowania swoich phishingowych stron internetowych, które zawierają fałszywe oprogramowanie malware. Szkodliwe pakiety instalacyjne komunikatora MSN Messenger udostępniane w sieci mają jedno zadanie, kraść informację, które pozwolą przestępcom uzyskać dostęp do danych finansowych internautów.

Firma Microsoft podała już oficjalną datę wielkiej migracji z kont MSM Messengera do Skype’a – 8 kwietnia 2013 r. Jak widać do wyznaczonej daty zostało jeszcze trochę czasu, nie przeszkadza to jednak hakerom na zbudowanie odpowiedniego zaplecza, które pozwoli zapewne na oszukanie dosyć pokaźnej grupy internautów, którzy dadzą się nabrać na ten trik phishingowy.

Szacuje się, że obecnie na świecie jest około 100 milionów aktywnych użytkowników Messengera, jest to całkiem łakomy kąsek dla hakerów. Tym bardziej, że w sieci coraz ciężej znaleźć wersję instalacyjne tego programu, a każdy kto nie zdaję sobie sprawy z migracji, może paść łatwo ofiarom oszustów.

Hakerzy wyczekują na zamknięcie MSN Messengera.

Przykład fałszywej strony www wraz z linkiem do programu malware MSN.
Pierwsze przypadki związane z wykorzystaniem zamknięcie tego niezwykle popularnego komunikatora odnotowano już w Brazylii. Jak przekonują eksperci może być to zapowiedź większej kampanii na całym świecie. Brazylia być może jest jedynie testerem potencjału tego wydarzenia. Sfałszowana strona jak widać na powyższym zdjęciu na pierwszy rzut oka nie różni się w żaden sposób od tysięcy innych serwisów oferujących darmowe wersję instalacyjne aplikacji użytkowych.„Zbliżamy się do 8 kwietnia 2013 r., kiedy to Microsoft ma rozpocząć proces migracji wszystkich kont z MSN Messengera do Skype’a” – komentuje Fabio Assolini, ekspert z Kaspersky Lab. „Zalecamy wszystkim użytkownikom, by unikali szukania pakietu instalacyjnego tego komunikatora i jak najszybciej przenieśli swoje konta do Skype’a”.

źródło.Kaspersky Polska