Niezwykle popularna gra Bad Piggies, stworzona z uniwersum Angry Birds wypuszczona zaledwie kilka dni temu – 27 września. Już sporo namieszała w sieci swoją popularnością ustanawiając rekord sprzedaży w zaledwie 3 godziny po jej wydaniu online. Nie przeszło to uwadze oszustów, którzy postanowili wykorzystać popularność tytułu. Wprowadzono wiele fałszywych wersji Bad Piggies szczególnie w Chrome Web Store, stronie stworzonej z myślą o użytkownikach przeglądarki Chrome.

Laboratorium Barracuda Networks, odkryło że zmodyfikowana wersja gry zawiera phishingowe plug-iny/dodatki, które bez większych problemów mogą być wstrzyknięte do przeglądarki Chrome. Naukowcy szacują, że zainfekowanych mogło zostać nawet 82 tysiące przeglądarek firmy Google.

Brak darmowej wersji online Bad Piggies pozostawił przestrzeń dla innych nieoficjalnych wersji gry, które podłączyły się pod sukces pierwowzoru. Jason Ding pracujący dla wspomnianego już laboratorium tylko w ciągu ostatnich dni znalazł siedem darmowych wersji gry w Google Chrome Store, co może świadczyć tak naprawdę o skali problemu.

Jason zauważył, że wszystkie darmowe wersję tego tytułu zostały rozmieszczone w tym samym miejscu playook.info. Po instalacji gry, zmodyfikowany kod programu zaczyna działać wyświetlając swoje reklamy w popularnych witrynach międzynarodowych takich jak: MySpace, eBay, Filmweb, Yahoo i MSN oraz na tysiącach innych stron odwiedzanych za pomocą przeglądarki Chrome.

„Jeśli masz już zainstalowaną darmową nieoficjalną grę Bad Piggies, odinstaluj ją niezwłocznie i zmień hasła na innych stronach internetowych, jeżeli jest to możliwe”. – ostrzegają specjaliści.

źródło.THN.com