Według raportu firmy antywirusowej Symantec oszustwa typu „One-click” stały się ostatnio plagą Japońskich użytkowników smartfonów. Polegają one na instalowaniu niebezpiecznego oprogramowania Malware wraz z filmem porno, który użytkownik ściągał na swoje urządzenie ze strony dla dorosłych, jakich wiele w internecie.
Na zagrożenia tego typu narażone są głównie osoby posiadające smartphony z systemem Android oraz firmy Apple ze względu na ich popularność. Zagrożeni są również posiadacze telefonów firmy Microsoft oraz Blackberry jednak z raportu wynika, że nie są oni głównym celem ataku podobie jak posiadacze komputerów PC. Oprogramowanie Malware ewoluowało i zaczęło korzystać aplikacji użytkownika.

Złośliwe oprogramowanie często mylone z wirusami komputerowymi zaczyna generować wyskakujące komunikaty z informacją o konieczności zapłaty i rejestracji za korzystanie z serwisów dla dorosłych. Ponieważ wyskakujące okienko jest denerwujące, użytkownicy  próbują zapłacić z nadzieją, że pop-up zniknie, choć wcale tak się nie dzieje.

Problemem jest także mały wyświetlacz urządzenia, który bardzo często utrudnia użytkownikom sprawdzenie poprawności adresu internetowego witryny, stwarzając tym samym pole do nadużyć dla cyberprzestępców.

źródło.thehackernews.com