avg is 2013Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa użytkowania komputerów w internecie. Redakcja CyberBezpieczenstwo.pl postanowiła wziąć pod lupę najpopularniejsze programy antywirusowe dostępne na rynku z nastawieniem na płatne wersje, tak aby sprawdzić za co taka naprawdę płaci internauta wybierając wersję komercyjną.

Każdy internauta jeżeli nie korzystał to na pewno słyszał o programie antywirusowym AVG. My postanowiliśmy sprawdzić cały pakiet, czyli wersję AVG Internet Security 2013 – wersja pudełkowa.

Sama instalacja przebiega sprawnie, jednak nietypowo ponieważ instalator domyślnie uruchamiany jest w przeglądarce internetowej . Po wybraniu odpowiedniego pakietu oraz wpisaniu kodu licencyjnego, reszta instalacji nie trwa dłużej niż kilka minut. Pierwsze skojarzenie po otwarciu głównego menu – programiści postawili na przejrzysty interfejs metro wyglądem nawiązujący do nowego Windowsa 8, ułożenie przycisków sprzyja użyciu programu w wersjach urządzeń z dotykowym ekranem.

PROGRAM AVG 2013

 

Cały zestaw składa się przede wszystkim z programu antywirusowego AVG Anti-Virus, mającego sporą liczbę fanów głównie przez swój darmowy odpowiednik. IS to także: zapora sieciowa, ochrona tożsamości, skaner poczty, a także zabezpieczenia przed atakami z sieci www.

 

Skanowanie AVG Internet Security 2013 to prosty proces. Kliknięcie przycisku „skanuj teraz” uruchamia sprawdzanie całego systemu. Pierwsze skanowanie trwało około 13 minut, przestawiliśmy suwak na najwyższy priorytet skanowania, przez co zasoby systemowe były w większym stopniu wykorzystane. Pomimo tego komputer działał sprawnie,  bez problemu można było przeglądać w tym samym czasie internet, słuchać muzyki. Całkiem dobry czas skanowania połączony z niskim obciążeniem komputera. Pamięć RAM użyta podczas tego skanowania nieco powyżej średniej, uzależniona oczywiście od ustawień. Sam skaner wyposażony jest również w moduł wykrywający i usuwający rootkity.

Strony: 1 2 3