Ransomware - Weelsof

Ransomware – malware w akcji

Ransomware – blokada komputera, czyli – Trojan/Weelsof, który dodaję się do listy programów startujących wraz z systemem operacyjnym trudno jest go usunąć z poziomu Windowsa, na którym aktualnie pracujemy. Bez wiedzy z dziedziny informatyki będzie to ciężkie zadanie dla przeciętnego internauty.
My proponujemy inne rozwiązanie zdecydowanie prostsze i co najważniejsze bezpłatne.

Ten komputer został zablokowany przez trojana Ransomware-a.

W internecie krąży wiele różnych odmian wirusa Weelsof, w naszym kraju najpopularniejsza jest wersja żądająca okupu w wysokości 500 zł, w zamian za przekazanie kodu Ukash odblokowującego system. Trojan powołuje się na nieistniejące przepisy o „kontroli informacyjnej oraz zabezpieczenia informacji” z 2012 roku.” Twórcy oprogramowania postarali się również o zapewnienie odpowiedniego wrażenia wizualnego dodając logo policji oraz producenta oprogramowania antywirusowego. Całość okna informacyjnego prezentuję się bardzo dobrze co w połączeniu z podanym przez trojana naszym aktualnym adresem IP dodaje wiarygodności całemu oszustwu. Mniej doświadczeni internauci mają prawo czuć się zaniepokojeni otrzymanym komunikatem i dlatego wielu z nich postanawia zapłacić opłatę karną.

Ransomware - WeelsofRansomware Weelsof usuwanie blokady.

Postanowiliśmy pokazać jak usunąć wirusy tego rodzaju prostymi i co najważniejsze bezpłatnymi metodami.

Wystarczy skorzystać z darmowych narzędzi firm antywirusowych takich jak: AVG, Kaspersky lub wielu innych. Najlepszym rozwiązaniem są bezpłatne Rescue CD – Płyty ratunkowe, które wraz ze startem komputera uruchamiają się zamiast systemu operacyjnego Windows, dając możliwość usunięcia zainfekowanych komponentów programu, nim te uruchomią się wraz z komputerem przy normalnym trybie pracy.

Ransomware - Weelsof

„Ten komputer został zablokowany”

Tak w praktyce wygląda okno świadczące o zainfekowaniu komputera przez trojana Weelsof.

My przyjrzymy się bliżej rozwiązaniom oferowanym przez firmę AVG.

Mamy do wyboru dwie opcje:

-Rozruch programu z płyty CD

-Rozruch programu z pendrive’a

To jaką z tych opcji wybierzemy, zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od komfortu użytkownika.

Jeżeli masz problemy z usunięciem trojana zapraszamy również na nasze nowe forum. 

Film z instrukcją prezentującą metodę utworzenia płyty startowej AVG

Program w akcji – wraz ze stosownym objaśnieniem

Oficjalny link do programu Rescue CD AVG (j.polski) – Wejdź
Oficjalny link do programu Rescue CD Kaspersky (j.polski) – Wejdź

blokada komputera usuńPłyta sprawdza się świetnie nie tylko w przypadku owianego złą sławą trojana Weelsof z grupy Ransomware, który żąda od nas 100 Euro okupu, ale również kiedy mamy problem z innymi infekcjami komputera. Proszę pamiętać o przeprowadzeniu aktualizacji komputera – Windows’a oraz programu antywirusowego  po udanym usunięciu trojana.