Złośliwe oprogramowanie – Malware mogło zagrozić ponad 5 milionom urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android. Oprogramowanie było dostępne w oficjalnym sklepie Android Marketplace, z którego każdego dnia korzysta ogromna ilość użytkowników tego popularnego systemu mobilnego. Jak tłumaczy firma Symantec trojan został zidentyfikowany w 13 różnych aplikacjach platformy Marketplace. Szkodliwy kod pojawił się w pakieci o nazwie „apperhand” i usłudze o tej samej nazwie.

Szkodnik ten jest w rzeczywistości trojanem, który atakuje smartfony Android. Po instalacji gromadzi szeroki zakres danych, w tym informację o zainstalowanych aplikacjach, dodatkach itp. Co więcej, zmienia stronę główną przeglądarki. W rezultacie hakerzy zdobyli pieniądze z działania malware, dzięki wejściu nieświadomych użytkowników na kilka niechcianych reklam na zainfekowanym Androidzie.

LISTA ZAINFEKOWANYCH APLIKACJI:

źródło zdjęcia. serwis thehackernews.com

Symantec zaleca zainstalowanie mobilnego antywirusa na swoim telefonie oraz usunięcie podejrzanych aplikacji ze swojego telefonu z listy powyżej.
Firma zgłosiła sprawę do Google, odpowiedzialnej za oprogramowanie Android.

źródło.thehackernews.com

JEŻELI UWAŻASZ SERWIS CYBERBEZPIECZENSTWO.PL ZA RZETELNE ŹRÓDŁO INFORMACJI KLIKNIJ „LUBIĘ TO” W ZAKŁADCE FACEBOOKA PO LEWEJ STRONIE – DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE :)