Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KMP w Lesznie zatrzymali mężczyzn podejrzanych o oszustwa związane z ofertami zamieszczanymi na portalach internetowych. Mężczyźni oferowali sprowadzanie aut z zachodu po atrakcyjnych cenach. Po wpłaceniu zaliczki, ślad po nich ginął. Podejrzewa się, że mogli w ten sposób oszukać ponad 100 osób z całej Polski. Łączna kwota oszustw może sięgnąć kilkuset tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Oficerowie śledczy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Leszna ustalili, że na ich terenie może działać grupa zajmująca się oszustwami. Podjęli współpracę z wydziałem dochodzeniowo – śledczym KMP w Poznaniu, który zajmował się sprawą jednego z oszustw. Czynności operacyjne z dnia na dzień przybliżały funkcjonariuszy do zatrzymania sprawców. Na trop dwóch oszustów natrafiano w zeszłym tygodniu. Do ich ujęcia doszło na drodze pomiędzy Śremem i Lesznem. Trzeciego zatrzymali policjanci z Poznania w centrum miasta.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyźni proponowali na portalu internetowym sprowadzanie aut z zachodu. W ich ofertach znalazły się fordy cuguar, nissany qashqai, suzuki grand vitara i nissany x-trail. Warunkiem „sprowadzenia” pojazdu w korzystnej cenie była wpłata zaliczki, która zazwyczaj wahała się w granicach kilku tysięcy złotych. Zaliczki dokonywane były przelewem na specjalnie w tym celu założone konta. Gdy pieniądze wpływały na konto, ślad po mężczyznach ginął.

Funkcjonariusze śledczy podejrzewają, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć na swoim koncie około stu podobnych przestępstw. Łączna kwota pieniędzy, pochodzących od osób wpłacających zaliczki, może sięgnąć ponad 200 tysięcy złotych. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że proceder mógł trwać od kwietnia br.

Zatrzymanymi są: Jacek W. ( 30 l.), Krystian W. ( 24 l.) i Marcin N. ( 39 l.). Mężczyznom postawiono pierwsze zarzuty dotyczące oszustw. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.
źródło.POLICJA.PL