twitterDzisiaj wiele osób mogło przekonać się wchodząc na stronę Twitpic, że znajduje się na podejrzanej witrynie, mogącej zainfekować komputer oprogramowaniem malware. Oczywiście podejrzanej tylko z punktu widzenia przeglądarki Google Chrome. Twitpic jest jednym z najbardziej popularnych serwisów do udostępniania zdjęć o filmów wideo na Twitterze.

Sam Twitpic zaprzecza i mówi, że nie ma złośliwego oprogramowania na ich stronach internetowych próbując wyjaśnić całe zamieszanie z Google. Warto zaznaczyć również, że niektóre profile Twittera oraz strony z adresem Twitpic są blokowane przez Chrome-a. Wiele osób narzeka na ten problem na forum pomocy Google.

Internauci wchodząc na podane strony widzom komunikat : „Witryna znajduje się na liście podejrzanych. – Przejście do tej witryny może spowodować uszkodzenie komputera ” Spośród 12.029 stron przetestowanych w ciągu ostatnich 90 dni, niektóre (0) zostało zdiagnozowane jako złośliwe oprogramowanie pobrane i instalowane bez zgody użytkownika. Googlebot po raz ostatni odwiedził tę witrynę 30.12.2012, a podejrzana treść nie została znaleziona w tym miejscu w ciągu ostatnich 90 dni.

Raport Google stwierdza: „Strona Twitpic nie zawierała złośliwego oprogramowania w ciągu ostatnich 90 dni. W niektórych przypadkach aplikacje firm trzecich mogą dodawać złośliwy kod do wiarygodnych witryn, co powoduje wyświetlanie ostrzeżenia.”

źródło.THN