Problem z certyfikatem – logowanie do banku

Jeżeli masz problem z certyfikatem, a tym samym z zalogowaniem się w szczególności na stronę swojego banku,  sprawdź datę oraz godzinę w swoim systemie. Może się bowiem okazać, że w wyniku resetu komputera, wyjęcia baterii z płyty głównej nastąpiło całkowite przestawienie do ustawień fabrycznych daty. Naszym oczom może się ukazać dla przykładu rok 2005 co na pewno będzie przyczyną wyświetlania się komunikatu o podejrzanym certyfikacie bezpieczeństwa i uniemożliwi nam zalogowanie się chociażby na stronie banku.

Jak rozpoznać wirusa ?

Jeżeli komputer nie posiada oprogramowania antywirusowego, warto skorzystać z bezpłatnych skanerów online. Przeskanowanie systemu takim programem powinno dać jasną odpowiedź, co do tego czy i jakim typem wirusa została zainfekowana maszyna. Nie każde spowolnienie pracy komputera musi oznaczać wirusa, często przyczyną takiego stanu rzeczy jest problem z chłodzeniem w laptopie, zakurzone wentylatory, zbyt mała ilość pamięci RAM w stosunku do używanego oprogramowania itp. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w serwisie komputerowym.

Skaner online, a program antywirusowy…

Jeżeli w internecie można za darmo przeskanować komputer skanerem antywirusowym online po co instalować pełen pakiet na komputerze? Odpowiedź jest bardzo prosta. Skaner online chroni komputer na nasze wyraźne żądanie, musimy przecież wejść na stronę internetową producenta i rozpocząc procedurę skanowania. Natomiast program antywirusowy zainstalowany na naszym sprzęcie działa cały czas w tle jego pamięci, chroniąc w sposób ciągły jego zasoby. Jeżeli komputer zostanie zainfekowany przez groźnego wirusa może się okazać, że nie jesteśmy już w stanie wejść na żadną stronę internetową i wtedy pomysł ze skanerem online może po prostu być niemożliwy do zrealizowania. Takie programy skanujące można porównać do tabletek przeciwbólowych, które mogą załagodzić objawy, natomiast napewno nie zastąpią prawidłowej profilaktyki.

Dostałem e-maila z banku – próba oszustwa?

Proszę pamiętać, że żaden bank nigdy nie prosi w e-mailu o potwierdzenie danych osobowych. Szczególnie mam tu na myśli takie informację jak numer karty kredytowej, PESEL, adres zamieszkania czy telefon. Zawsze można zadzwonić do placówki i sprawdzić czy dana wiadomość faktycznie została wysłana z banku.

Czy uniwersalne hasło do wielu usług jest dobrym rozwiązaniem?

Zdecydowanie nie. Jeżeli posiadamy takiego same hasło do wielu usług ryzyko złamania bądź przechwycenia takiego znacząco wzrasta. Jeżeli haker uzyska dostęp do niego, będzie w stanie przejąć wiele naszych prywatnych bądź też firmowych danych.

Czy moje hasło jest bezpieczne ?

Ważną kwestią przy wyborze hasła jest przestrzeganie paru istotnych kwestii. Główne zasady dostępne są w artykule. Pod tym adresem można również sprawdzić jakość utworzonego hasła.

Dlaczego aktualizowanie oprogramowania antywirusowego jest ważne?

Aktualizowanie oprogramowania antywirusowego jest bardzo ważne ponieważ każdy program tego typu posiada tzw. baze sygnatur wirusów i w dużej mierze na tej podstawie (jednak nie tylko) antywirus identyfikuje podejrzane programy. Jeżeli baza będzie nieaktualna, a komputer zostanie zainfekowany nowym typem wirusa, całkiem prawdopodobne, że oprogramowanie chroniące nasz komputer, nie wykryje go wystarczająco szybko.

Czy muszę korzystać z systemu Windows?

Oczywiście nie, jednak system ten jest obecnie najpopularniejszym oprogramowaniem operacyjnym, co oznacza że większość twórców programów, gier itp. przystosowuje swoje produkty właśnie pod niego. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy na niego skazani. Jeżeli korzystamy z komputera głównie jako źródła informacji, przeglądania portali społecznościowych, komunikowania się ze znajomymi i rodziną darmowy system linux poradzi sobie z tymi zadaniami znakomicie. A co najważniejsze działa płynnie na starszych maszynach. Czytaj całość

Skąd mogę ściągnać antywirusa dla mojej komórki ?

Jeżeli Twój telefon korzysta z systemu Android polecamy naszą stronę Darmowe programy antywirusowe dla Androida.

Mam telefon komórkowy z systemem android, czy potrzebuje antywirusa ?

Zdecydowanie tak. Ostatnie miesiące pokazały jak wiele słabości kryje  Android. Jego popularność sprawia, że stał się on ulubionym celem twórców wirusów prześcigających się w nowych pomysłach na atakowanie tego systemu.


Internauci czytali również:

Odblokowanie ekranu iPhona bez hasła ? Tak to możliwe!

Odblokowanie ekranu iPhona bez hasła ? Tak to możliwe!

Poważny błąd w iPhonie 5.
Jak poinformował serwis THN możliwe jest odblokowanie ekranu iPhona 5 zawierającego iOS 6.1 nawet jeżeli ustawione jest hasło, uniemożliwiające wejście do  menu aktywności smartfona dla osób, które takiego hasła nie znają.
Blokada ekranu iPhona iOS 6.1
 Według zapewnie[...]

Masz konto PayPal? Zalogujesz się na stronę urzędu...

Masz konto PayPal? Zalogujesz się na stronę urzędu…

Weryfikacja danych przez PayPal.
Proszę wyobrazić sobie sytuację, w której posiadając konto PayPal bez problemu jesteście w stanie załatwić urzędową sprawę, nie stojąc w długiej kolejce – finałem której będzie rozmowa z „uśmiechniętym” pracownikiem budżetówki.Nieprawdopodobne ? a jednak prawdziwe[...]

Mały limit na karcie? dla hakerów to nie problem...

Mały limit na karcie? dla hakerów to nie problem…

Visa vs.hakerzy
Okazuje się, że dla hakerów nie ma rzeczy niemożliwych – szczególnie jeżeli stawka idzie o bardzo duże pieniądze.  Jeżeli ograniczeniem na skradzionych numerach kart kredytowych jest limit to dlaczego go nie podnieść ?

Właśnie z takiego założenia wyszli cyberprzestępcy decydu[...]

Korzystasz z systemu Windows XP ? Przeczytaj koniecznie.

Korzystasz z systemu Windows XP ? Przeczytaj koniecznie.

Luka w Windows XP.
Firma Microsoft  ostrzega, że błąd w mechanizmie OLE Automation, który uwidacznia się podczas przetwarzania niektórych rodzajów plików, może zostać z powodzeniem wykorzystany przez hakerów. Dzięki spreparowanym plikom RTF,  włamywacze mogą uzyskać dostęp do uprawnień użytkownik[...]

Facebook padł ofiarą hakerów.

Facebook padł ofiarą hakerów.

Java źródłem problemów Facebooka.
Ostatnie tygodnie nie są szczęśliwe dla firmy Oracle. Java raz po raz jest przyczyną niebezpiecznych luk w wielu obszarach IT. Przekonał się o tym dotkliwe Facebook tracąc po raz  kolejny w oczach internautów informując oficjalne o atakach na ich serwery.
Właman[...]

Twitter pod ostrzałem hakerów.

Twitter pod ostrzałem hakerów.

Włamywacze okradli Twittera.
Hakerzy nie oszczędzają dużych i popularnych serwisów społecznościowych, tym razem cyberprzestępcy przetestowali system zabezpieczeń Twittera. Bob Lord, Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji portalu potwierdził fakt włamania do systemu.

Łupem hakerów padło około 2[...]

UWAGA - Szkodliwy FanPage na Facebooku

UWAGA – Szkodliwy FanPage na Facebooku

Odsyłacze do kodu malware na Facebooku.
Na Facebooku istnieje realne zagrożenie dla internautów wynikające z fałszywych fanpageów zawierających niebezpieczne linki, które zamiast odsyłać do prawdziwych materiałów filmowych, uruchamiają kod malware.

Skala zagrożenia na Facebooku.
Obecnie wed[...]

Walentynki święto zakochanych, a może święto dla oszustów w sieci ?

Walentynki święto zakochanych, a może święto dla oszustów w sieci ?

Oszustwa nigeryjskie.
Walentynki dla większości internautów to przede wszystkim okazja do wyrażania swoich uczuć. Jednak ludzka wyobraźnia jak wiadomo nie od dzisiaj nie zna granic, dlaczego więc oszuści mieliby tego dnia zapomnieć o swojej profesji na rzecz romantyzmu tego  święta. 

Portali [...]

Antywirus, a może trojan komputerowy ?

Antywirus, a może trojan komputerowy ?

Fałszywy antywirus w sieci.
Trojan podszywając się pod antywirusa jest obecnie realnym problemem trapiącym mieszkańców Brazylii. Malware atakuje internautów przez pocztę e-mail. Trojan nie jest dużym programem, zajmuję zaledwie 386 KB. 
Jego twórca napisał go w języku Delphi, co według specjalis[...]

Microsoft, czyli wielkie łatanie czas zacząć

Microsoft, czyli wielkie łatanie czas zacząć

Spora liczba luk w IE
Firma Microsoft zdążyła nas już przyzwyczaić do regularnych biuletynów, dotyczących luk w samym systemie jak i dodatkach takich jak IE. Tym razem jednak gigant informatyczny łata na całej linii swoich produktów wypuszczając aż 12 biuletynów, które załatają 57 luk. 

 [...]

Java - czytaj furtka dla hakerów ?

Java – czytaj furtka dla hakerów ?

Atak hakerów na znaną firmę.
Ostatnie miesiące to ciągłe pasmo odkrywania nowych bardzo niebezpiecznych dziur związanych z Java. Wiele dużych i liczących się na świecie firm informatycznych w tym tacy giganci jak Facebook, w ciągu ostatnich kilku dni miało spore problemy z tą platformą. 

Pro[...]