Internauci czytali również:

Masz konto PayPal? Zalogujesz się na stronę urzędu...

Masz konto PayPal? Zalogujesz się na stronę urzędu…

Weryfikacja danych przez PayPal.
Proszę wyobrazić sobie sytuację, w której posiadając konto PayPal bez problemu jesteście w stanie załatwić urzędową sprawę, nie stojąc w długiej kolejce – finałem której będzie rozmowa z „uśmiechniętym” pracownikiem budżetówki.Nieprawdopodobne ? a jednak prawdziwe[...]

Mały limit na karcie? dla hakerów to nie problem...

Mały limit na karcie? dla hakerów to nie problem…

Visa vs.hakerzy
Okazuje się, że dla hakerów nie ma rzeczy niemożliwych – szczególnie jeżeli stawka idzie o bardzo duże pieniądze.  Jeżeli ograniczeniem na skradzionych numerach kart kredytowych jest limit to dlaczego go nie podnieść ?

Właśnie z takiego założenia wyszli cyberprzestępcy decydu[...]

Microsoft, czyli wielkie łatanie czas zacząć

Microsoft, czyli wielkie łatanie czas zacząć

Spora liczba luk w IE
Firma Microsoft zdążyła nas już przyzwyczaić do regularnych biuletynów, dotyczących luk w samym systemie jak i dodatkach takich jak IE. Tym razem jednak gigant informatyczny łata na całej linii swoich produktów wypuszczając aż 12 biuletynów, które załatają 57 luk. 

 [...]

Odblokowanie ekranu iPhona bez hasła ? Tak to możliwe!

Odblokowanie ekranu iPhona bez hasła ? Tak to możliwe!

Poważny błąd w iPhonie 5.
Jak poinformował serwis THN możliwe jest odblokowanie ekranu iPhona 5 zawierającego iOS 6.1 nawet jeżeli ustawione jest hasło, uniemożliwiające wejście do  menu aktywności smartfona dla osób, które takiego hasła nie znają.
Blokada ekranu iPhona iOS 6.1
 Według zapewnie[...]

Java - czytaj furtka dla hakerów ?

Java – czytaj furtka dla hakerów ?

Atak hakerów na znaną firmę.
Ostatnie miesiące to ciągłe pasmo odkrywania nowych bardzo niebezpiecznych dziur związanych z Java. Wiele dużych i liczących się na świecie firm informatycznych w tym tacy giganci jak Facebook, w ciągu ostatnich kilku dni miało spore problemy z tą platformą. 

Pro[...]

Korzystasz z systemu Windows XP ? Przeczytaj koniecznie.

Korzystasz z systemu Windows XP ? Przeczytaj koniecznie.

Luka w Windows XP.
Firma Microsoft  ostrzega, że błąd w mechanizmie OLE Automation, który uwidacznia się podczas przetwarzania niektórych rodzajów plików, może zostać z powodzeniem wykorzystany przez hakerów. Dzięki spreparowanym plikom RTF,  włamywacze mogą uzyskać dostęp do uprawnień użytkownik[...]

Zagrożenia dla graczy

Zagrożenia dla graczy

W ubiegłym roku każdego dnia eksperci z Kaspersky Lab rejestrowali średnio 7 000 prób infekowania graczy szkodliwym oprogramowaniem. Ataki te miały na celu uzyskanie dostępu do danych osobistych, takich jak hasła do gier online i systemów płatności. W ciągu całego roku wykryto łącznie 15 milionów pr[...]

Facebook padł ofiarą hakerów.

Facebook padł ofiarą hakerów.

Java źródłem problemów Facebooka.
Ostatnie tygodnie nie są szczęśliwe dla firmy Oracle. Java raz po raz jest przyczyną niebezpiecznych luk w wielu obszarach IT. Przekonał się o tym dotkliwe Facebook tracąc po raz  kolejny w oczach internautów informując oficjalne o atakach na ich serwery.
Właman[...]

Jeden z twórców DNS Changera przyznał się do winy

Jeden z twórców DNS Changera przyznał się do winy

Ruszył proces twórców trojana.
Pamiętacie jeszcze malware o wdzięcznej nazwie DNS Changer?  Dla przypomnienia to złośliwe oprogramowanie było odpowiedzialne w 2012 roku za infekcję komputerów w ponad 100 krajach, z czego ponad pół miliona maszyn w samych Stanach.

Zasada działania programu była[...]

Black.Energy botnet powraca w nowej odsłonie

Black.Energy botnet powraca w nowej odsłonie

Specjaliści z firmy Dr.Web ostrzegają internautów przed kolejną już wersją oprogramowania malware typu BackDoor.BlackEnergy. Media na przełomie lipca 2012 szumnie informowały o zamknięciu głównych źródeł – serwerów BlackEnergy, a tym samym całkowitemu unieszkodliwieniu botneta jesienią ubiegłego rok[...]

Walentynki święto zakochanych, a może święto dla oszustów w sieci ?

Walentynki święto zakochanych, a może święto dla oszustów w sieci ?

Oszustwa nigeryjskie.
Walentynki dla większości internautów to przede wszystkim okazja do wyrażania swoich uczuć. Jednak ludzka wyobraźnia jak wiadomo nie od dzisiaj nie zna granic, dlaczego więc oszuści mieliby tego dnia zapomnieć o swojej profesji na rzecz romantyzmu tego  święta. 

Portali [...]

UWAGA - Szkodliwy FanPage na Facebooku

UWAGA – Szkodliwy FanPage na Facebooku

Odsyłacze do kodu malware na Facebooku.
Na Facebooku istnieje realne zagrożenie dla internautów wynikające z fałszywych fanpageów zawierających niebezpieczne linki, które zamiast odsyłać do prawdziwych materiałów filmowych, uruchamiają kod malware.

Skala zagrożenia na Facebooku.
Obecnie wed[...]

Twitter pod ostrzałem hakerów.

Twitter pod ostrzałem hakerów.

Włamywacze okradli Twittera.
Hakerzy nie oszczędzają dużych i popularnych serwisów społecznościowych, tym razem cyberprzestępcy przetestowali system zabezpieczeń Twittera. Bob Lord, Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji portalu potwierdził fakt włamania do systemu.

Łupem hakerów padło około 2[...]

Antywirus, a może trojan komputerowy ?

Antywirus, a może trojan komputerowy ?

Fałszywy antywirus w sieci.
Trojan podszywając się pod antywirusa jest obecnie realnym problemem trapiącym mieszkańców Brazylii. Malware atakuje internautów przez pocztę e-mail. Trojan nie jest dużym programem, zajmuję zaledwie 386 KB. 
Jego twórca napisał go w języku Delphi, co według specjalis[...]