wirusy na androidaMimo, że niedawno Google wprowadziło system zwany Bouncer blokujący szkodliwe oprogramowanie – malware w Android Market (elektroniczny sklep z aplikacjami dla oprogramowania google), przebiegli programiści znaleźli już nowy sposób ominięcia ograniczeń. Producent oprogramowania antywirusowego firma Sophos donosi, że malware instalowany jest teraz na telefonach za pomocą aplikacji na Facebooku.

Złośliwe oprogramowanie ukrywa się jako soft na Androida o nazwie „any_name.apk” lub „allnew.apk”.

Użytkownicy Androida,otrzymują z Facebooka zaproszenie, instalują aplikację , a następnie przechodzą do zewnętrznej strony, z której pobierana jest złośliwa aplikacja. Chociaż Android domyślnie nie pozwala na ściąganie automatyczne programów, bez zgody użytkownika to jednak część fanów tego systemu wyłącza tę ochronę, aby mieć dostęp do aplikacji rozproszonych poza Android Market.

Bouncer to dobry pierwszy krok w kierunku ochrony użytkowników  systemu Android, ale niezależnie od tego jakie metody stosowane są w celu poprawy bezpieczeństwa sklepu Google, spamerzy oraz oszuści zawsze będą próbowali znaleść obejście obecnego systemu.
źródło.thehackernews.com

JEŻELI UWAŻASZ SERWIS CYBERBEZPIECZENSTWO.PL ZA RZETELNE ŹRÓDŁO INFORMACJI KLIKNIJ „LUBIĘ TO” W ZAKŁADCE FACEBOOKA PO LEWEJ STRONIE – DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE