wirusy raportFirma Symantec, tworząca coroczny Internet Security Threat Report (ISTR) raport dotyczący zagrożeń w internecie, poinformowała, że 400 milionów nowych odmian złośliwego oprogramowania zostało utworzone w 2011r. Przeliczając to na skale miesiąca mamy do czynienia z wielkimi liczbami: 33 miliony wariantów oraz średnio jeden milion malware’ów dziennie. 

Raport opiera się na informacjach pochodzących z globalnej sieci zbierającej dane, które analitycy firmy Symantec używają do identyfikacji, analizy i ostrzegania o nowych pojawiających się trendach: atakach hakerów, złośliwym kodzie na stronach internetowych, phishingu oraz spamie. Oto najciekawsze doniesienia z krajobrazu zagrożeń 2011 roku.

„To niemożliwe, aby ręcznie analizować tak dużą liczbę przykładowych plików, więc konieczne jest zatem korzystanie z automatycznego systemu analizy zagrożeń. System zachowuje próbki i ustawia priorytet plików, a także dostosowuję definicję do otrzymanego kodu.” – Zaznaczyła firma Symantec na swoim blogu.

Działalność polityczna i właśnie hacking stanowiły dwa wielkie tematy 2011r. Ten trend trwa nadal w obecnym 2012. Było wiele ataków, które przyciągnęły uwagę mediów. Hacking może podważyć zaufanie do instytucji państwowych, firm prywatnych i z takimi właśnie problemami najczęściej można zetknąć się w raporcie opracowanym przez analityków firmy Symantec.

Pełen raport dostępny jest na oficjalnej stronie firmy Symantec.

źródło.THN